OLEJ LNIANY

Opis produktu

Len jest jednym ze źródeł kwasu alfa-linolenowego (omega-3) i kwasu linolowego (omega-6). Rodzina kwasów omega-3 i omega-6 to kwasy wielonienasycone, które określa się jako Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe (w skrócie NNKT). Nazwane zostały „niezbędnymi”, gdyż organizm ludzki nie potrafi ich wytwarzać i muszą być uzyskane z diety. Kwasy tłuszczowe odgrywają ważną rolę w organizmie, jako źródło energii dla naszego ciała. Oferowany olej z siemienia lnianego spełnia te wymagania oraz posiada tą zaletę, że zawarte w nim NNKT pochodzące w 100% z lnu są wolne od substancji chemicznych, pestycydów i herbicydów. Stanowi on naturalne bogactwo kwasów NNKT.

Człowiek spożywa różne tłuszcze, zwykle nie wiedząc, jak bardzo różnią się one wartością odżywczą i w jak różny sposób wpływają na nasze zdrowie. Jeszcze nie tak dawno każdy tłuszcz był uważany jako niepożądany składnik naszej diety. Obecnie powraca się do podziału na tłuszcze niepożądane (zwierzęce) i tłuszcze „zdrowe” (roślinne i rybie). Tłuszcze są mieszaniną kwasów tłuszczowych, które dzielimy na: kwasy nasycone, kwasy jednonienasycone i kwasy wielonienasycone. Kwasy nasycone występują głównie w tłuszczach zwierzęcych, są niezdrowe i powinniśmy ich unikać. Kwasy jednonienasycone, przeważnie są to kwasy omega-9, występują w oliwie z oliwek, oleju rzepakowym, arachidowym oraz olejach rybich.

Kwasy wielonienasycone (NNKT) występują w olejach roślinnych i rybich. NNKT są niezbędne dla prawidłowego rozwoju młodych organizmów i zachowania zdrowia u osób dorosłych. Regulują one różne procesy fizjologiczne w zależności od swej budowy chemicznej. Główne znaczenie dla zdrowia spośród NNKT mają kwasy omega-3 i omega-6, które muszą być dostarczane do organizmu z pokarmem. Kwasy omega-3 występują głównie w oleju lnianym.

Kapsułki Oleju Lnianego 1000 mg zawierają organiczny wysokolignanowy olej lniany. Lignany to grupa związków występująca tylko u roślin – zwana fitoestrogenami, które należą do składników biologicznie czynnych. W składzie kapsułek suplementu znajduje się zarówno kwas omega-3 jak i kwas omega-6, a także inne kwasy tłuszczowe. Kwas omega-3 stanowi aż 50 % zawartości kapsułki. Kwas omega-3 działa przeciwzapalnie, przeciwnowotworowo, obniża poziom trójglicerydów i cholesterolu oraz obniża ciśnienie krwi. Kwasy omega-6 również obniżają poziom „złego” cholesterolu (frakcji LDL) we krwi, ułatwiają gojenie się ran oraz zapobiegają zakażeniom. Stwierdzono jednak, że wysokie spożycie kwasu omega-6 może powodować oprócz obniżenia cholesterolu LDL również obniżenie „dobrego” cholesterolu (frakcji HDL). Dla dobrego zdrowia człowieka ważny jest stosunek spożywanych kwasów omega-3 do omega-6. Spożywanie suplementu Olej Lniany 1000 mg ma za zadanie dostarczyć organizmowi zwiększoną ilość kwasów omega-3 i antyoksydantów

Działanie

·         wzmacnia układ sercowo-naczyniowy,

·         zapobiega powstawaniu zakrzepów i miażdżycy,

·         obniża poziom trójglicerydów i „złego” cholesterolu LDL we krwi, a zwiększa poziom „dobrego” cholesterolu HDL,

·         działa przeciwzapalnie,

·         zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworów,

·         łagodzi wahania cukru we krwi, zwłaszcza w cukrzycy typu II,

·         pomocny przy wszelkich problemach dermatologicznych (skóra, włosy, paznokcie),

·         łagodzi objawy chorób reumatycznych,

·         ochrona przed osteoporozą,

·         niweluje niekorzystne skutki wolnych rodników,

·         pomocniczo w schorzeniach prostaty,

·         zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera,

·         wspomaga leczenie choroby wrzodowej żołądka i jelita grubego,

·         wpływa korzystnie na odtłuszczanie wątroby,

·         pomocny przy problemach z nauką i pamięcią.

Opakowania:

słoik 90szt., woreczek 90 szt. i pudełko 365szt.

Dawkowanie: Dorośli 1 kapsułka dziennie popijana zimnym napojem.

Producent: Club Vits GB

Skład: (1 kapsułka): olej lniany 1000 mg,  w tym:

omega 3  ALA  484 mg,

omega 6   LA  110 mg

omega 9  OA   120 mg

witamina   E       10 mg

Uwaga: Przechowywać w chłodnym, suchym miejscu, niedostępnym dla dzieci.

Suplement nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Produkt jest w 100% oryginalny, fabrycznie zapakowany, w hermetycznym opakowaniu.